ITC’de Arka Arkaya Kopuşlar

Share

Irak Türkmen Cephesinde istifalar arka arkaya ayrılışlar devam ediyor.

 

 

 

 

 

 

Erşat Salihi

 

Irak Türkmen Cephesi, Türk milliyetçilerinin arka arkaya istifalarıyla sarsıntılı günler geçiriyor.

Dün resmi Twitter hesabından bir paylaşım yapan müstafi Irak Türkmen Cephesi lideri Erşat Salihi “Irak Türkmen Cephesi yanlış kararlarla millî davamızı zedeliyor. Buna en büyük örnek, gerçek milliyetçilerin Cephe’den uzaklaştırılmasını sağlamalarıdır” demişti.

Salihi’nin bu açıklamasından kısa bir süre sonra ise Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliği Teşkilat Sorumlusu Firas Ağaoğlu görevinden istifa etmiş, istifa açıklamasında “Türk Devlet geleneğinin temel unsurlarından olan istişare kültürüne ilişkin usullere riayet etmeksizin gerçekleşen görevden almalar, Türkmen davasına halel getirmektedir” ifadelerini kullanmıştı.

Son olarak ise Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliği Hukuk ve Siyasi İşler Danışmanı Ali Hüseyin Bayatlı, görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Bayatlı istifa açıklamasında “Tercih edilen yöntemler, riayet edilmeyen usuller ve gözetilmeyen dava ilkeleri açısından da son derece rahatsız ve üzgünüm. Bizim için Milli Dava ilkeleri, kurumsal çalışma usul ve esasları, örgütlü yapı, ekip çalışması ve kuşkusuz ki davadaşlar arasında kardeşlik hukukunun gözetilmesi, buna riayette kusur edilmemesi vazgeçilmez prensiplerdir. Bugün gelmiş olduğumuz noktada, oluşan zemin ve zamanda; 3 yıldır üstlenmiş olduğum ITC Türkiye Temsilciliği Hukuk ve Siyasi İşler Danışmanlığı görevimi sürdürmeme ne hacet ne de imkan kalmıştır” ifadelerini kullandı.

#Irak           #ITC           #İstifa             #Erşat Salihi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.