Biz

Share

 

Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneği 

 

Tam adı Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu, kısa adı Kutlu Yol olan Derneğimiz 9 Mayıs 2016’da, Türk ulusunun sağlığına, varlığına,  güvenliğine, kalkınmasına, ilerlemesine, mutluluğuna, Dilde Fikirde İşte Birliğin sağlanmasına ve egemen kılınmasına yönelik çalışmalar yapmak için kurulmuştur.

Kısacası ulusumuzun mutlu, devletimizin güçlü olmasını istiyoruz.

Bu çerçevede özetle:

  1. Türkiye’nin iç ve dış ana sorunlarını belirlemek ve bu sorunlara çözümler aramak.
  2. Kişioğlu gibi ulusların ve devletlerin de ülküsüz yaşayamayacağı düşüncesiyle, günün anlayışı ve gereksinimlerine göre, bir ulusal ülkü belirlemek.
  3. Düşünce ve siyaset yaşamımızın belli başlı kavramlarıyla ilgili yayınlar hazırlamak.
  4. Dilde Fikirde İşte Birliği sağlamaya ve egemen kılmaya, bu düşünce yapısındaki kişilerin dağınıklığını gidermeye yönelik çalışmalar yapmak.
  5. Belirlenen yetenekli gençleri eğitip, yetiştirmek.
  6. Bu çalışmalar belli bir düzeye geldiğinde, bunları toplumun kullanımına, yararına sunmak.

Bizim günlük ve oy siyaseti yapan partilerle bir ilgimiz yoktur. Çalışmalarımız partiler üstüdür. Ancak Türkiye’nin bütünlüğüne, egemenliğine ve bağımsızlığına saygılı olan, Türklük için çalışan her partiye, biz de saygılıyız. Sivil toplum örgütleri, kişiler ve topluluklar için de bu ölçü geçerlidir.

Dernek amacı Dilde Fikirde İşte Birlik anlayışını egemen kılmak olan kişiler ile bu yönde çalışmalar yapmak isteyenlerin bir araya geldikleri açık bir buluşma yeridir. Derneğimiz, tüzüğünde belirtilen amaçlara uygun çalışmalar ile etkinlikler yapmaktadır.

“Yolumuz: Dilde, Fikirde, İşte Birlik Yoludur. Bu Yol: Kutlu Yoldur.”

Ne mutlu Türküm Diyene!