GÖRKEMLİ KONSER

Share

Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneği Kutlu Yol Türk Halk Müziği Topluluğu 04 Haziran 2022 Cumartesi akşamı izleyicilere, Şef Zülfi Gaydan yönetiminde görkemli bir konser sundu.

Topluluk, koro ve solo olarak türküler sundu. Türküler Geçidi, Solo Dinletisi biçiminde geçen konser, yoğun bir izleyici katılımıyla gerçekleşti.

Geceye İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan AKSOY ve yönetim kurulu üyesi arkadaşları, İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan SATAR, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan BAYRAKTAR, İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Başkanı Safa ÇELEBİ, STK yöneticileri ile çok sayıda izleyici katıldı.

Başkan Mustafa KESKİN yaptığı açış konuşmasında;

Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün;

“Türk ulusunun tarihi bir niteliği de güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir. Bunun içindir ki ulusumuzun güzel sanatlara sevgisini sürekli olarak ve her türlü araç ve önlemle besleyerek geliştirmek ulusal ülkümüzdür.” özdeyişi çerçevesinde güzel sanatlara yönelik çalışmalara, etkinliklere ayrıca önem verdiklerini söyledi.

Başkan KESKİN sözlerine, “Bir ulus kimliğini, özünü, kültür varlıkları ve değerleriyle korur. Kültür varlıkları ve değerlerin kuşaktan kuşağa aktarılmasının, yaşatılmasının en önemli araç ve yollarından biri de sanattır. Amacı Türk ulusunun özünün, kimliğinin korunması ve yaşatılması, Türk kültürü, kısaca Türklük için çalışmak olan derneğimiz, bu yolda yaptığı çalışmalardan biri olan, sanat etkinliği ile karşınızdadır.” diyerek devam etti.

“Beşikten ninni ile başlayıp, ezgilerle çocukluğumuzu; oyun havaları ile gençliğimizi; halayları, misketleri, horonları ile nişan, düğün ve şenliklerimizi; ağıtlarıyla acımızı ve ölümü; kısaca bizimle ilgili ne varsa, bizlere en iyi biçimde yaşatan Türk müziğini sesleriyle, sazlarıyla, emekleriyle sunan Şef Zülfi Gaydan, koronun her bir üyesine yani bu güzel topluluğa, bu etkinliğimize katkı sağlayan İlkadım Belediye Başkanlığı’na, Sayın Başkan başta olmak üzere Kültür ve Sanat ile ilgili yöneticilerine, yine katılımlarınızdan dolayı siz saygıdeğer konuklarımıza, teşekkür ediyoruz.” Konuşmasını tamamladı.

İzleyicilerden büyük ilgi gören ve oldukça coşkulu geçen gecede solistler birbirinden güzel türküler söylediler.

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.