ŞEHİTLERİMİZ ANISINA

Share

Bir yılı aşkın bir süre önce kaleme aldığım düşüncelerimi Şehitle Günü” anısına sizlerle tekrar paylaşıyorum (daha sonra ortaya çıkan gelişmeler kaygılarımda ne kadar haklı olduğumu gösterdi)

ŞEHİTLERİMİZ ANISINA

Hafta sonu yolumu Çamlıdere ve Kızılcahamam’a düşürdüm. Önce yıllar önce bir seçim çalışmasında tesadüfen Çamlıdere’de olduğunu öğrendiğim Muhterem zatlardan, Şeyh Ali Semerkandi hazretlerinin türbesini ziyaret ettim. Kendisine ve bu toprakları vatan yapan, Türkleşmesinde çok büyük katkısı olan isimli isimsiz, bilinen bilinmeyen bütün ululara, evliyalara, erenlere dua ettim minnettarlığımızı, şükranlarımızı ve onlara layık olamamanın üzüntülerini ilettim.

Ancak yıllar önce kendi kendimize verdiğimiz, inandığımız “biz ölmeden bu vatanı kimseye yar etmeyeceğimiz” Ülküsünü, Andını huzurunda tekrarladım.

Ruhları şad Mekânlar cennet olsun.

Kızılcahamam Merkezdeki şehitler ağacını ziyaret ettim. Ülkemizin bu acılı günlerinde her gün sayıları artan, bu ağaçta künyeleri asılı olan veya olmayan, bu Vatan uğruna şehit olanlara şükran, minnet ve dualarımızı ilettik,

RUHLARI ŞAD MEKÂNLARI CENNET OLSUN…

Sonra; “ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER ANITI” na vardım uzun zamandır gitmek istiyordum şimdi nasip oldu.
Mahcuptum, üzgündüm, onlar bu Dava için, bu Vatan için genç yaşta toprağın kara bağrına düşmüş, Şehadet mertebesine varmışlardı… Kıskandım…

Üzüldüm, müsebbibi kim olursa olsun, hangi makamda bulunursa bulunsun; günümüzdeki olayları, Ülkücülerin (Yada öyle geçinenlerin) birbirine davranışlarını, hitaplarını düşününce mahcup oldum, söyleyecek söz bulamadım.

Çıkıp deseler ki ne bu hal, neyi bölüşemiyorsunuz?..

Nerede Ülkücü terbiye?..

Nerede Ülkücü ahlak?..

Nerede kardeşlik hukuku?..

Nerede Ülküdaşlık hukuku?..

Yutkundum…

Saatlerce tek tek isimlerini okudum, hepsine ayrı ayrı dualar ettim, bu günlerin geçeceğini yine Ülkücü Hareketin şaha kalkacağı inancımı cılız bir sesle ama inançla haykırdım.
Kardeşlik hukuku için, Ülküdaşlık hukuku için, birlik ve dirliğimiz için en önemlisi onların kanlarının hakkı için ve Ülkücü Hareketin başarısı, şahlanması için son nefesime kadar; haykıracağımı, konuşacağımı, yazacağımı, mücadele edeceğimi manevi huzurlarında tekrar tekrar söz verdim…

RUHLARI ŞAD MEKÂNLARI CENNET OLSUN…

YILMAYACAĞIZ, YIKILMAYACAĞIZ, DAĞILMAYACAĞIZ!..

BİR OLACAĞIZ, İRİ OLACAĞIZ, DİRİ OLACAĞIZ!..

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!..

23 NİSAN 2016, ANKARA

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.