KUTLU YOL’DA BİR GÜZEL ÇALIŞMA DAHA BAŞARI İLE TAMAMLANDI

Share

KUTLU YOL’DA BİR GÜZEL ÇALIŞMA DAHA BAŞARI İLE TAMAMLANDI

 

 

Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneği Başkanı Mustafa KESKİN, Doğru,  Güzel ve Etkili Konuşma (Diksiyon) Eğitiminin çok başarılı geçtiğini ve katılımcılara çok şeyler kattığını belirtti.

Kutlu Yol Derneği Başkanı Mustafa KESKİN, “Sözcük ve anlam bilgisi eksikliği, söyleyiş ve vurgu yanlışları, doğru soluk almayı bilmeme ve çene tembelliği gibi çeşitli nedenlerle dilimizi yanlış konuşuyoruz. Dolayısıyla da iyi iletişim kuramıyoruz. Doğru, etkili ve güzel konuşamıyoruz. Ne yazık ki bunun farkında da değiliz, bu yüzden düzeltmek için çaba da göstermiyoruz ve Güzel Türkçemizi, Türk Dilini bozuyoruz.” dedi.

Sözlerine devam eden Başkan Mustafa KESKİN, eğitimin önemini şöyle belirtti: “Gerek günlük yaşamda, gerek iş yaşamında doğru, güzel ve etkileyici konuşan kişiler çevrelerinde beğenilmekte, saygı kazanmakta ve kendilerini dinleten ayrıcalıklı kişilerden biri olabilmektedir. Doğru, güzel ve etkileyici konuşabilmenin yolu da iyi bir diksiyondan geçiyor. Doğru, Güzel, Etkili Konuşma (Diksiyon) Eğitimi ile elde ettiklerimiz, kazandıklarımız, iletişim içerisinde olduğumuz çevremizin bizi doğru anlamasını ve algılamasını sağlıyor, yanlış anlaşılma korkusunu ortadan kaldırıyor ve duygu ve düşüncelerimizi daha doğru ve anlamlı bir şekilde dile getirebilmemize yardımcı oluyor. Bu eğitim iş ve sosyal yaşantıya destek olmakta ve öteki özelliklerimizle beraber daha seçilir ve başarılı bir kişi özelliği kazandırmaktadır.” diyerek eğitimin önemini belirtti.

Kutlu Yol Derneği Başkanı Mustafa KESKİN,Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneği’nin düzenlediği Doğru Güzel ve Etkili Konuşma Eğitimini başarı ile veren Eğitim Eğitmeni Hünkar SOYTÜRK ÇAVUŞ’a gönüllü ve özverili bir çalışma ile Türkçemiz için çok önemli, yararlı ve güzel bir iş yaptığı için teşekkürlerimi sunuyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

KUTLU YOL’DA BİR GÜZEL ÇALIŞMA DAHA BAŞARI İLE TAMAMLANDI” için bir yorum

 • 8 Aralık 2019 tarihinde, saat 08:50
  Permalink

  Selamlar Hünkar Soytürk hocam sizi canı gönülden selamlıyorum.
  Ben Istanbul Bahcelievler tarafında Mustafa Kemal okulundan talebeniz idim.
  Yıllar geçti tabi aradan fakat iyimser bakışınızdan güzelliğinizden birsey kaybetmişsiniz sizi resimde de olsa tekrardan görmek mutlu etti beni yolunuz her daim açik olsun kibri ve nefreti olmayan güzel insan 🙂

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.