UNUTULMAZ, ÇOK GÜZEL BİR GEZİ

Share

UNUTULMAZ, ÇOK GÜZEL BİR GEZİ

Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneği’nin ülkemizin kültür varlık ve değerlerini, doğasını görmek, tanımak, korumak ve yaşatmak, iş yoğunluğundan yorulanlara birazcık da olsa soluk aldırmak, en önemlisi danışıp, görüş alış verişinde bulunmak, özlem gidermek için birlikte zaman geçirmek amacıyla başlattığı Kutlu Yol Gezilerinin ikincisi Vezirköprü ilçesine yapıldı.

Kızılırmak Altınkaya Barajı üzerinde ki, Türkiye’nin ikinci büyük su kanyonu Şahinkaya Kanyonu’nun eşsiz doğa güzelliği içinde gemi ile gezi başladı. Açıldıktan sonra kanyon içinde durularak kahvaltı yapıldı. Kahvaltı bitiminden sonra gemi ile olağanüstü güzelliği olan kanyon gezisine devam edildi. Vezirköprü ilçemizin tarihi yapı ve yerlerinden Taşhan, Bedesten, onarılan eski Vezirköprü evleri, Abdullah Derici Konağı, Camiiler ile Taş Medrese görüldü, gezildi ve Atatürk Parkı’nda çay içildi, dinlenildi.

Yoğun katılım ve ilginin olduğu gezide içten ve sıcak sohbetler yapıldı. Gönüllerince güzel zaman geçiren ve mutluluklarını dile getiren katılımcılar, bu etkinliğin devam ettirilmesi gerektiğini belirterek bir sonraki Kutlu Yol Gezisinde buluşmak dileğiyle ayrıldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.