Türkmenistan Petrol ve Doğalgaz – 2021 Forumunun hazırlıkları hızla sürüyor

Share

Aşkabat’ta düzenlenecek olan 26’ncı Uluslararası Türkmenistan Petrol ve Gazı – 2021 Konferansı için hazırlıklar hızla sürüyor. Foruma, 32 ülkeden yaklaşık 100 şirket, kuruluş ve dünyanın önde gelen bankalarının katılması bekleniyor.

Aşkabat’ta 27-28 Ekim 2021 tarihlerinde düzenlenecek olan 26’ncı Uluslararası Türkmenistan Petrol ve Gazı – 2021″ Konferansı için hazırlıklar hızla devam ediyor. Foruma, 32 ülkeden yaklaşık 100 şirket, kuruluş ve dünyanın önde gelen bankalarının katılması bekleniyor.

Forum, State Concerns “Turkmengaz”, “Turkmenneft” ve Devlet Şirketi “Turkmengeologia” ve İngiliz Gaffney Cline firmasının desteğiyle düzenleniyor. Konferans iki gün boyunca, dünyadaki enerjinin geleceği, kara ve deniz yatırım projeleri, özellikle “Galkınış” (Kalkınma) sahasındaki yeni yatırım fırsatları, jeolojik modelinin güncellenmesi, Türkmenbaşı kompleksinin üretim tesislerinin modernizasyonu (TKÜTM) ve petrol rafinerileri tartışılacak.

Bu yılki konferansın bir yeniliği olarak Dubai Expo 2020’den canlı yayın gerçekleşecek. Oturum hem Aşkabat’taki konferans alanında hem de Türkmenistan’daki Dubai Expo 2020 sergi pavyonunda gerçekleştirilecek.

TÜRKMENİSTAN PETROLÜ YABANCI ORTAK ŞİRKETLERLE GÜÇLENİYOR

Türkmenistan Cumhurbaşkanı Kurbankulu Berdimuhamedov, bu yıllık özel forumun, Türkmenistan’ın muazzam kaynak ve ekonomik potansiyele sahip olduğu stratejik petrol ve doğalgaz sektöründe yabancı ortaklarla etkileşimi ve üretkenliği daha da güçlendirip arttırmak için tasarlandığını kaydetti.

Berdimuhamedov, “Bu kapsamda ülkemizin bölgesel ve küresel enerji güvenliğini sağlamaya yönelik yapıcı girişimler özel önem taşımaktadır, (bu) Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ulaşmanın ayrılmaz faktörlerinden biridir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.