TÜRK ASKERİNE DÜŞMANLIK, DÜŞMANA ASKERLİKTİR

Share

 

Savaşçı niteliğe sahip, yüksek bir savaş yeteneği taşıyan, bütün bireyleriyle, kadın–erkek hepsi silah kullanıp savaşta yer alabilecek şekilde yetiştirilen, vatanı için ve büyük Ülkülerin gerçekleşmesi uğruna baş koyan milletlere tarihte ve günümüzde “ordu-millet” denilmektedir.

Türk milleti, tarihte bilinen “ordu-millet” lerin en önde gelenidir.

Bizim için ordu-millet olarak öne çıkan sembol ifade “Mehmetçik” tir. Mehmetçik; savaşta asker, barışta esnaf, çiftçi ve işçidir. Halkımızı en anlamlı şekilde o ifade eder, en iyi o temsil eder…

İstiklâl Savaşı ve Ağustos ayında yoğunlaşan tarihteki bütün zaferler hep “ordu-millet” yapısıyla kazanılmıştır. Millî Mücadele top yekûn Büyük Türk milletinin eseridir. Zaferleri çoluğuyla, çocuğuyla, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla bütün millet kazanmaktadır. Kadınlar cephelere mermi taşır, çocuklar dâhil erleri cephede vuruşur.

Ordu-millet kavramı günümüzde yanlış anlaşılmakta, dillendirilmekte ya da bilerek yanlış algılatmak istenmektedir. Bu kavram asker millet demektir. Askerliğini yapanlar sabah yürüyüşlerinde kullanılan “Her Türk Asker Doğar” temposunu hatırlarlar.

İşte bizim kastettiğimiz bu yani 15 Temmuz gecesi darbeye direnen ruh ve beden; yoksa bazılarınca dile getirilen benimsetmek istenen “Ordu Millet Elele” sloganı değil…

Bu ifade Millet ile kendisi olan ordu/askeri ayırmakta, ayrıştırmakta farklılaştırmaktadır.

Tabii ki daha acısı; içimizi burkan yüreğimizi yakan 15 Temmuz kutlamaları bahanesiyle devlet eliyle hazırlatılıp asılan afişler.

Türk Askerini aşağılayan afişler…

Ordu-Millet ruhunu yerle bir eden afişler…

Bunlar kime hizmet ediyor, bunlardan meram nedir anlayan beri gelsin…

Diyebileceğim sadece;

“ASKERE DÜŞMANLIK, DÜŞMANA ASKERLİKTİR”!…

Sözüdür…

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Hüseyin ÇAKIR, 12.07.2017, ANKARA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.