Kutlu Yol Üyeleri Birlikte Oruç Açtı

Share

Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneği üyeleri hem birlikte oruç açtılar hem de danışma, görüş alış verişi ve düşünce paylaşımında bulundular.
Sıcak ve içten duygularla devam eden gönüldaşlar buluşmasında dernek üyeleri, Türk müziğinden güzel türküler seslendirdi. 

Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneği Başkanı Mustafa KESKİN yaptığı konuşmada; ” Dilde, fikirde, işte birlik Türk milletinin bugünü ve geleceği için büyük önem taşımaktadır.

Geçmişte Türk milletinin bağımsızlığı, kurtuluşu, geleceği, varlığı ve ölümsüzlüğü için verilen savaş ne yazık ki bitmedi. Bu sebeple dilde, fikirde, işte birlik anlayışı bugün, dünden daha çok gereklidir.

Dünde olan hakkıyla, gerçekten anlaşılmadan bugünün hakkını vermek mümkün değildir.

Bugün geçmişte yapılan yanlışları tekrarlamama ve güzel yarınları kurabilme gibi çok önemli ve büyük bir derdimiz, görevimiz, işimiz var.

Türk, tarihteki anılarında kalan uygarlığını yeniden kurabilmenin düşünü görüyorsa, bu yolun dilde, fikirde, işte birliğin sağlanmasından, başlatılmasından geçtiğini bilmelidir.

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un;
“Tefrika girmedikçe bir millete düşman giremez;
Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez.” uyarısının çaresi dilde, fikirde, işte birliktir.

Büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK”ün, “Türk Milletini çağdaş uygarlıklar düzeyimin üzerine çıkarma” ülküsünü gerçekleştirmek için;
Bilge Kağan Atanın dediği gibi; “Bu millet, bu devlet, bu yurt için gündüz oturmadan, gece uyumadan, ölesiye birlikte çalışacağız ki üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe ilini ve töresini kimse bozamasın.” diyen Başkan Keskin, sözlerini derneğin çalışma ve etkinlikleri ile ilgili bilgiler vererek tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.