KUTLU YOL AMASYA’DA

Share

KUTLU YOL AMASYA’DA

Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneği’nin ülkemizin kültür varlık ve değerlerini, doğasını görmek, tanımak, korumak ve yaşatmak, iş yoğunluğundan yorulanlara birazcık da olsa soluk aldırmak, en önemlisi danışma, görüş alış verişi ortamı oluşturma, özlem gidermek için birlikte zaman geçirmek amacıyla başlattığı Kutlu Yol Gezilerinin üçüncüsü Ulu Önder Atatürk’ün Ulusal Kurtuluş Savaşı’mız için çok önemli kararlar aldığı, tarihi, kültür ve sanatıyla dopdolu, Şehzadeler Kenti Amasya’ya yapıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda çok önemli yeri olan Amasya’nın en güzel göründüğü Amasya Kalesi’nin hemen yanında bulunan Kalepark Kafe Restoran’da kahvaltı ile gezi başladı. Amasya Kalesi ile başlayarak, Sabuncuoğlu Tıp Ve Cerrahi Tarihi Müzesi, Amasya Arkeoloji Müzesi, Minyatür Amasya Müzesi, II. Bayezid Külliyesi gezildikten sonra, Ferhat İle Şirin Âşıklar Müzesi’ne gezildi ve aynı yerde hem gezi sonu çay içilerek biraz soluklanıldı hem de gezinin son kısmında Kutlu Yol Gezginleri ile buluşan Amasya Üniversitesi Öğretim Üyesi değerli bilim adamı Prof. Dr. Mehmet EVSİLE, ilgi ile dinlenilen “Atatürk ve Amasya” konulu kısa bir sunum yaptı.  

Yoğun katılım ve ilginin olduğu gezide içten ve sıcak sohbetler yapıldı. Gönüllerince güzel zaman geçiren ve mutluluklarını dile getiren katılımcılar, bu etkinliğin devam ettirilmesi gerektiğini belirterek bir sonraki Kutlu Yol Gezisi’nde buluşmak dileğiyle ayrıldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.