Dilde Fikirde İşte Birlik Ziyaretleri

Share

 

Dilde Fikirde İşte Birlik Yolu Derneği Yönetim Kurulu’nun sivil toplum kuruluşları ziyaretleri yönünde aldığı karar gereği, Dernek yönetimi bir dizi ziyaretler yaptı.

Bu kapsamda genç araştırmacı, uzman ve akademisyenlerce kurulan  Samsun merkezli Akademik Düşünce Enstitüsü, ziyaret edildi. Çalışkan ve üretken bir takım olan ve iyi, güzel işler yapan dernek yönetim, üye ve gönüllüleri ile iki derneğin birbirlerini çalışmalarına destek kararı aldığı çok yararlı görüşme oldu.

 

Yine Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi ziyaret edilerek ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık ÖZKEFELİ ile gündemdeki konular değerlendirildi, görüş alış verişinde bulunuldu.

 

Ziyaretlere  Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şubesi‘ ve LÖSEV  Samsun Ofisi ile devam edildi. Çalışmalar konusunda bilgilendirme ve görüş alış verişi yapıldı.

 

Dernek yönetimi sivil toplum kuruluşları ziyaretlerini önümüzdeki günlerde devam ettirecek.

Dilde Fikirde İşte Birlik Ziyaretleri” için bir yorum

  • 27 Aralık 2019 tarihinde, saat 18:43
    Permalink

    Dilde Fikirde İşte Birlik Derneğinin faaliyetlerini paylaşılan yazılar çerçevesinde takip ediyor ve beğeniyorum.Ülkemizde yaklaşık yüzbin civarında dernek ve elli bini aşkın vakıf var.Derneklerin kuruluş amaçlarına uygun faaliyet gösterenlerin sayısı maalesef çok az.Vakıfların da ancak yüzde onu amacına uygun hizmet vermekte.Çok sayıda vakıf ise;vakfın kutsallığına ve vakıf kültürümüze aykırı haraketle ,vakıflara olan güvenin büyük ölçüde sarsılmasına sebep olmuşlardır.Türk Kızılay’ında yaşanan bozulma ve huzursuzluklar bir kısım hamiyetperver insanımızda dernek kurma ihtiyacını hissettirmiştir.Bu güzide derneğin Samsun’da böyle bir ihtiyaçtan kurulduğunu düşünüyorum.İyi de kuruldu diyor başarılarınızın devamını diliyorum.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.