Ankara Büyükşehir Belediyesi, Rus İşbirlikçilerine Geçit Vermedi

Share

Rus işbirlikçilerinin, 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde etkinlik adı altında Kırım’ın işgalini meşrulaştırma çabalarına Ankara Büyükşehir Belediyesi engel oldu.

Rus işbirlikçilerinin, Türkiye’de Rusya’nın Kırım’ı işgalini kabul ettirme yönündeki girişimleri, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni aşamadı.

Rus işbirlikçilerin 10 Aralık’ta Ankara Büyükşehir Belediyesine ait Gençlik Parkı Necip Fazıl Sahnesinde yapılması planlanan sözde tiyatro ve konser etkinliği belediye tarafından yoğun tepkiler üzerine iptal edildi.

Etkinlik Rus Dışişleri Bünyesindeki Merkeze Taşındı

Söz konusu etkinliğin, 11 Aralık tarihine ertelenerek Rusya Dışişleri Bakanlığı bünyesinde hizmet veren bir Rus federal hükûmet ajansına bağlı Rossotrudnichestvo’nun Türkiye Temsilciliği olan Rus Evi-Rusya Bilim Ve Kültür Merkezine taşındığı bildirildi.

Türkiye’de Rusya’nın propagandasını yapmak ve Kırım’da Rus işgalini meşrulaştırmak için çabalayan işbirlikçi Ünver Sel’in paravan kuruluşu, “Kırım Kalkınma Vakfı”, Ankara’da 10 Aralık 2021 tarihinde sözde “Kırım Tatar Kültür Günleri” tertip etmişti. Ankara Büyükşehir Belediyesine ait bir alanda yapılacak olan etkinlik, Rus işbirlikçilerine yönelik yoğun tepkiler üzerine belediye tarafından iptal edildi.

#Ankara Büyükşehir Belediyesi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.